Je váš sklad ještě v pravěku? Dožeňte vývoj s vozíkem Li-Ion

Posted by administrator on 3.3.2023 in Firmy | Short Link

Současné trendy v oblasti manipulační techniky hovoří jasně ve prospěch ekologických vysokozdvižných vozíků na baterie. Víte, proč byste si je měli zvolit i pro svůj sklad?

 

Zapomeňte na nezdravý vzduch

 

Pokud vaši skladníci nosí zboží a materiál ručně nebo v lepším případě jezdí na „ještěrkách“ na fosilní paliva, nebo pokud je váš sklad hlučný a musíte často větrat kvůli emisím, je to pravděpodobně způsobeno používáním zastaralých manipulačních zařízení se spalovacími motory.

 

Kromě toho mohou být vaši zaměstnanci v důsledku nezdravého ovzduší a nadměrného hluku otrávení, unavení, trpět migrénami, nudou a vysokou chybovostí.

 

Jsou úrazy a nehody na denním pořádku nebo máte na pracovišti vysokou fluktuaci? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, váš sklad je ještě v pravěku. Je nejvyšší čas nahradit technologie, které již překročily svůj technologický zenit, novým zařízením.

 

Přechod na nákladní vozidla s lithium-iontovými bateriemi

 

Moderní vysokozdvižný vozík může váš sklad přenést do jednadvacátého století.

 

Nejnovějším trendem v segmentu manipulační techniky je přechod od vysokozdvižných vozíků na fosilní paliva k vysokozdvižným vozíkům na Li-Ion baterie. Jedná se o udržitelnou a odpovědnou volbu, kterou využívají jak malé podniky, tak velká logistická centra s velkými flotilami nákladních vozidel.

 

Není divu – elektrické vysokozdvižné vozíky mají ve srovnání se spalovacími vozíky několik výhod. Podívejme se na ně.

 

Výhody Li-Ion bateriových vozíků

 

Méně hluku

Vysokozdvižné vozíky poháněné lithium-iontovými bateriemi jsou při provozu tiché. To ocení nejen provozovatel. Tišší pracovní prostředí znamená lepší komunikaci, vyšší bezpečnost a lepší zdravotní podmínky. V konečném důsledku to znamená vyšší spokojenost zaměstnanců a nižší fluktuaci.

 

Nulové emise

V porovnání se spalovacími motory mají hořákové vozy nulové emise. To znamená, že jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale zejména k lidem. Díky nulovým emisím se výrazně zlepšuje kvalita ovzduší ve skladu, a tím i zdraví zaměstnanců. Kromě toho nebudete muset sklad tolik větrat a následně vytápět, což také ušetří náklady na energii.

 

S vozíkem dovnitř i ven

Doba pokročila a vozík s Li-Ion baterií nyní zvládne jízdu v náročném terénu i v zimě. O to méně je třeba investovat do vozíku poháněného neobnovitelnými palivy.

 

Malé a lehké

 

Díky kompaktním rozměrům elektrických vysokozdvižných vozíků budete moci zúžit uličky ve skladu a zvětšit tak skladovací prostor.

Vysokozdvižné vozíky s Li-Ion akumulátorem jsou bezúdržbové.

Další výhodou oproti vozíkům s olověnými bateriemi je, že je můžete nabít, jakmile je zaparkujete a vyrazíte na oběd. Nebo na kávu. Nemusíte se zabývat spalováním, doléváním oleje do motoru ani výměnou filtrů.

 

Jsou Li-Ion baterie skutečně ekologické?

 

Vzhledem k tomu, že Li-Ion baterie jsou na trhu relativně nové, jejich životní cyklus u prvních modelů se ještě nepodařilo dohnat. Životnost baterií v zařízeních pro manipulaci s materiálem je 5 až 6 let, takže jejich recyklace je stále v plenkách. To neznamená, že baterie nelze recyklovat a musí se skladovat jako jaderný odpad – právě naopak.

 

Jedná se o skvělou investiční příležitost pro podnikatele v oblasti recyklačních technologií. Nemusíte se tedy obávat o budoucnost vysloužilých lithium-iontových baterií.

 

Sklad jako ze sci-fi filmu?

 

Sníte o skladu, který znáte z videí obrovských logistických center, kde se automaticky řízená manipulační technika pohybuje ve spolupráci s rozšířenou realitou? Co není, může být.

 

Nejprve však musíme myslet na budoucnost planety. Koupě vysokozdvižného vozíku poháněného Li-Ion baterií je samozřejmě prvním krokem.

 

Jak vybrat správný Li-Ion vysokozdvižný vozík?

 

Na trhu je mnoho typů vysokozdvižných vozíků, které se liší nejen výškou zdvihu a nosností. Proto se můžete obrátit na společnost SimpleLift, která vám poskytne odborné poradenství při výběru správného vysokozdvižného vozíku pro váš provoz. Kromě nákupu vozíku si můžete vozík také pronajmout nebo sáhnout po vybavení z druhé ruky.

Copyright © 2016-2023 Magazín zajímavých webů a článků All rights reserved.
This site is using the Shades theme, v2.4.1, from BuyNowShop.com.